“Kızılcabölüklüler Vakfı” Sanayi Odası’nda.

Kızılcabölüklüler Koruma Dayanışma Kültür Çevre Ve Eğitim Vakfı’nın yapılan genel kurulunda oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Abdurrahman Aykutlu ile birlikte Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci‘ye makamında ziyaret etti. Vakıf Başkanı Aykutlu sivil toplum kurulmuşları ve resmi kurum kuruluşlar ile el ele çalışarak yeni projelere hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtti.

GÜNDEM 18.04.2012, 13:41 18.04.2012, 13:49
“Kızılcabölüklüler Vakfı” Sanayi Odası’nda.
banner1641

Kızılcabölüklüler Koruma Dayanışma Kültür Çevre Ve Eğitim Vakfı’nın yapılan genel kurulunda oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Abdurrahman Aykutlu ile birlikte  Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci‘ye makamında ziyaret etti. Vakıf Başkanı Aykutlu sivil toplum kurulmuşları ve resmi kurum kuruluşlar ile el ele çalışarak yeni projelere hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtti.  Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci’ye makamında ziyaret eden Kızılcabölüklüler Vakfı Başkan Abdurrahman Aykutlu ve yönetim kurulu üyeleri sivil toplum kuruluşu olarak taşıdıkları yükün farkında olduklarını belirttiler. Başkan Aykutlu ile birlikte yönetim kurulu üyeleri, Denizli ve Kızılcabölük için yapılacak olan her türlü eğitim sosyal ve kültürel girişimlerde vakıf olarak  organizasyonun içinde bulunmaya çalıştıklarını belirtti. Vakfın ana amacının  eğitim ve gençlere sahip çıkmaya yönelik çalışmalar olduğunu belirten Kızılcabölüklüler Vakfı başkanı Aykutlu “Bizden önce görev yapan yönetim kurulu ve başkanlar ile  vakfımıza destek veren işadamlarımız ve kasabanın hayırseverleri 2000 civarında öğrenciye burs vermiş. Bugün 79 tane üniversite öğrencimizi karşılıksız burs veriyoruz. Bundan sonra da burs vermeye imkanlar ölçüsünde devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin üniversite eğitimlerinde destek olmak, kasabamızın sorunlarına vakıf olarak  bir parça katkıda bulunmak, vatandaşlarımıza sosyal kültürel alanlarda destek verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın tamamı bu yolda kendisinden emin ve tamamen gönüllülük üzerine çalışmaktalar. Aldığımız yükü biliyoruz. Bunu da arkadaşlarımız ile birlikte bize destek veren kasabalılarımız ile aşacağız” dedi.
DSO Başkanı Keçeci  eğitime gönüllü destek veren vakfın çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kızılcabölüklüler Vakfı’nın çalışmalarını takip ettiğini, eğitimde karşılıksız burs vermenin kolay olmadığını ve özellikle gençlere sahip çıkmak gibi kutsal bir göreve karşılıksız vazife edinmenin önemli olduğunu belirtti. Vakıf  çalışmalarına  belediye olarak üzerine düşen desteği vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Keçeci“ Üniversitede okuyan gençlere karşılıksız burs vererek  maddi imkan sağlayan  Vakıf yönetimi ve görev alan yöneticilerimize, destek veren sanayici işadamlarına teşekkür ederim. Aydın Türkiyenin aydın gençlerinin yetişmesinde vakfınız ve diğer destek veren  hayırseverlerin önemi küçümsenemez” dedi.


Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)