İlçe olmak Nikfer’in hakkı

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Nikfer Belediye Başkanı Ali Yarangünü, İç İşleri Bakanlığına yazdıkları yazı ile ilçe olmak istedikleri talebini Ankara’ya da bildirdiklerini söyledi.

İlçe olmak Nikfer’in hakkı

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Nikfer Belediye Başkanı Ali Yarangünü, İç İşleri Bakanlığına yazdıkları yazı ile ilçe olmak istedikleri talebini Ankara’ya da bildirdiklerini söyledi. 1954 yılında kurulan Nikfer Belediyesinin Barza Ovası’ndaki 14 köy, 2 belde ve bu yörede yaşayan 14 bin 700 nüfusa göre ilçe olmasını istediklerini hatırlatan Başkan Yarangünü, “Belediye olarak Denizli’nin Büyükşehir olması için yürütülen çalışmalarda Nikfer’in ilçe yapılması talebinde bulunduk. Kasabamızda düzenlediğimiz imza kampanyasında topladığımız 750 imzalı dilekçe ile birlikte İç İşleri Bakanlığı’na dilekçe gönderdik. Nikfer olar biz ilçe olmayı hak ediyoruz. Eğer Denizli Büyükşehir olduğunda Nikfer Belediyesi kapanarak, köy haline gelirse bunun vebalini kimse taşıyamaz. Bizler ve bu millet bunu unutmaz. Biz Barza ovası olarak yıllardır ilçe olmak istiyoruz.
3 bin kasaba merkez nüfusu ve çevre köylerle 14 bin 700 nüfusa sahibiz. Coğrafi olarak da ilçe olma şansımız devam ediyor.” dedi. Başkan Yarangünü, Nikfer İlçe Belediyesi’ne Bahçeköy, Yorga, Balkıca, Horasanlı, Gümüşdere, Derinkuyu, Derağazı, Kayaca, Alpa, Damlacık, Yukarıboğaz, Aydoğdu, Ovacık, Kozlar köyleri ile Çağırgan ve Kızılca kasabalarının bağlı olunacağı sözlerine ekledi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER