FETÖ Çallı Biber Üreticilerini Vurdu

Denizli'nin Çal İlçesi'nde turşuluk biber üretimi yapan üreticiler, FETÖ mağduru oldu. Üreticilerin ürün sattıkları şirkete kayyum atanması sonucu paralarının ödenmemesiyle mağdur olan üreticiler bir aydır paralarını alamıyorlar.

FETÖ Çallı Biber Üreticilerini Vurdu
15 Temmuz darbe girişimi sonucu FETÖ'ye yakın olduğu gerekçesiyle Lidya Konservecilik Ticaret Limitet Şirketi yönetimine  kayyum atandı. Çal’dan Temmuz ayının sonunda 100 ton turşuluk biber alan şirket, kayyum atanması sonucu çiftçinin alacağı olan 200 bin lirayı ödemedi. Bu şirketin Denizli’den aldığı ürünlerin parasını vermemesi üreticileri zor durumda bıraktı.

Şirketin ilçede F. T. aracılığıyla ürün aldığını ifade eden 56 yaşındaki üretici O. K, 26 Temmuz’da yapılan hasat sonrası gönderilen ürünlerin paralarının hala gönderilmediğini belirtti. İlçede bu yıl ağırlık kazanan turşuluk acı biber üretiminin 300 üreticinin ekmek kapısı olduğuna dikkat çeken Koparan, üreticinin hem parasını alamadığı hem de hasat edilecek ürünlerin tarlada kalmasından dolayı mağdur olduğuna dikkat çekti. Mağduriyet sonrası CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile irtibata geçtiklerini ifade eden Koparan, girişimlerin devam ettiğini belirtti. Koparan, kayyuma seslendi ve çözüm istedi.

Çal ziraat Odası Başkanı Haşim Ahmet Çil ise, sıkıntının sadece biberde değil üzümde de olduğunu söyledi. Başkan Çil, “Üretici olarak ürettiğimiz ürünlerin hiç değilse değerini almak istiyoruz. Bu yıl turşuluk biber üreticimizin başına böyle bir olay geldi. Girişimlerimiz devam ediyor. Şirket konusunun TBMM’ye taşınmasının ardından sorunun en kısa sürede çözüleceği açıkladı. Biz de merakla gelişmeleri takip ediyoruz” diye konuştu.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER