Eğitimi karşılıksız seviyoruz

Denizli’nin el dokuması tekstil ürünleri ile ünlü Tavas ilçesine bağlı Kızılcabölük beldesinde, Kızılcabölük Vakfı’ndan burs alarak öğrenimine devam eden 14 Kızılcabölüklü üniversite öğrencisi belediye tarafından hazırlanan ‘Eğitimi Karşılıksız Seviyoruz’ projesine katıldı.

Eğitimi karşılıksız seviyoruz

Denizli’nin el dokuması tekstil ürünleri ile ünlü Tavas ilçesine bağlı Kızılcabölük beldesinde, Kızılcabölük Vakfı’ndan burs alarak öğrenimine devam eden 14 Kızılcabölüklü üniversite öğrencisi belediye tarafından hazırlanan ‘Eğitimi Karşılıksız Seviyoruz’ projesine katıldı. Belediyeye ait sosyal tesislerde üç hafta boyunca devam eden proje kapsamında 14 üniversite öğrencisi tarafından beldede yaşayan 105 ilköğretim okulu öğrencisine matematik, Türkçü ve İngilizce derslerinde eğitim verildi. Projenin tamamlanması ile birlikte yapılan değişik beceri ve bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu, üniversite öğrencilerinin örnek bir davranış sergilediklerini ve bu tür davranışlara toplumların hasret kaldığını belirtti. Uslu: “Çevremizde örneğini az yaşadığımız bir davranış sergileyen siz değerli kardeşlerimi tek tek kutluyorum. İnşallah bu davranışınız toplumun diğer kesimlerine de örnek olur.  Ben her zaman insanların içinde yaşadıkları, filiz verdikleri, yetiştikleri topluma bir vefa borcunun olduğunu ve buna bağlı olarak herkesin toplum için yapabileceği muhakkak bir şeyler olduğunu inandım. Aynı inançta olduğunu gördüğüm ve bu inancı da uygulamaya koyma başarısını gösteren sizlere şükranlarımı sunuyorum. Kızılcabölükün niye farklı olduğunu, Kızılcabölük’ün niye parmakla gösterildiğini soranlara da bu tavrınızla cevap vermiş oldunuz. Bu tür faaliyetler mensubiyet duygusunun gelişmesi açısından da önemli.  Biz her zaman sizlerle beraberiz, yanınızdayız.” dedi.
Kurs alanlar, kurs verir hale geldi
Kızılcabölüklüler Vakfı yönetim kurulu üyesi Ferhat Kuvvetoğlu ise projenin içinde yer alan ve Kızılcabölük’e katkı vermeyi, faydalı olmayı kendine dert edinen gençlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Kuvvetoğlu; “Kızılcabölüklüler Vakfı olarak önemsediğimiz işlerin başında eğitim gelmektedir. Eğitime verilen katkılardan en önemlisi de üniversitede okuyan Kızılcabölüklü gençlere burs vermek gelmektedir. Kızılcabölüklüler Vakfı burslarından ve desteklerinden yararlanan gençlerin önderlik ettiği bu proje yapılan işlerin doğru olduğunu gösteriyor. 3-5 yıl önce kurslardan yararlananlar bugün kurs verir hale geldi. Bugün kurs alanlar yarın kurs verir hale gelecek. Bu döngünün sağlanması ve devamlılığı el ele vermekten geçiyor” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2012, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER