Denizli'nin Güney ilçesinin köyleri güzelleştiriliyor

Denizli İl Özel İdaresi’nce Güney ilçesinde 12 köye verilen kilitli parke taşı, tel örgüler ve çocuk oyun parkları yapımı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Güney İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin ortaklaşa çalışmasıyla sona erdi.

Denizli'nin Güney ilçesinin köyleri güzelleştiriliyor

Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, yaptığı basın açıklamasında, "Hem kullanım bakımından hem de yer altı çalışmalarının yapıldığı, kilitli taşı döşenmiş yerlerin tamiratının daha kolay olacağı düşüncesiyle Güney'deki 12 köyümüzde, toplam 20 bin 800 metrekare taş döşendi. Böylece köylerimiz, tozdan ve çamurdan kurtuldu. Ayrıca sekiz köyümüze çocuk oyun parkı kuruldu. Toplum yararına çalışan işçilerimizle Aşağıçeşme, Ortaçeşme ve Yenikonak köyleri mezarlıklarının etrafını toplam 640 metrekare tel örgüyle çevirdik." dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin ise 2011 yılında köylere toplam 396 bin 252 metrekare kilitli parke döşendiğini, 2012'de de ihtiyaç durumuna göre 470 bin 400 metrekare taş dağıtıldığını ifade etti. Gürlesin, "İhtiyaç durumuna göre okul tadilatı, yol ve meydan düzenlemesi, içme suyu tesisi, bahçe düzenlemesi, menfez inşaatı, sulama suyu projeleri, kilitli parke taşı döşemesi ve mezarlık istinat duvarı yapımı gibi her köye ayrı ayrı hizmet götürdük. Köylerde yaşayan insanlarımız da şehirlerdekiler kadar hizmet alacak." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER