ÇİFTÇİLERE TAŞKIN HEDİYESİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bozkurt ilçesindeki Yenibağlarlı çiftçilerin tarım arazilerinde yaşanan su taşkınlarına son verdi.

GÜNDEM 08.10.2014, 13:14 08.10.2014, 13:15
ÇİFTÇİLERE TAŞKIN HEDİYESİ
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bozkurt ilçesi Yenibağlar Mahallesi'nde zaman zaman yaşanan su taşkını şikayetlerine kesin çözüm getirdi. Büyükşehir Yasası'nın ardından mahalle statüsüne dönüşen Yenibağlarlı üreticiler Bozkurt Atıksu Arıtma Tesisi'nin arıtılmış dejarz suyunun tarım arazilerinde zaman zaman taşkına neden olmasından dolayı konuyu Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü'ne iletti. Açıktan gittiği için tarım arazilerine taşan suyla ilgili inceleme başlatan DESKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, bölgede açıktan akan su yerine kapalı sisteme geçmek için çalışma başlattı. Kısa süre önce tamamlanan çalışma sonunda üreticilerin su taşkınları ile bir daha mağdur olmasının önüne geçildi. Sorunlarının giderilmesinden memnun kalan Yenibağlarlı çiftçiler ise Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti. 

İhtiyaçlar tek tek giderilecek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin büyükşehir olmasından çok kısa süre sonra tüm sistemleri kurduklarını belirterek, büyükşehir statüsü kazanan diğer illere göre çok daha ileri bir seviyede olduklarını söyledi. Büyükşehir olmadan önce başlattıkları ilçe gezilerinin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Bu gezilerde adım adım Denizli'yi gezip insanımızın tüm ihtiyaçlarını belirledik. Tüm ilçelerimize oldukça verimli geziler düzenledik. Büyükşehir olduktan sonra ise sistemimizi kısa sürede kurup vatandaşlarımızın sorunlarını gidermeye başladık. Yenibağlarlı çiftçilerimizin sorunu da bunlardan biriydi. Kent genelindeki tüm ihtiyaçları tek tek yerine getireceğiz" diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)