Çameli'nin Tanıtımı'na Destek İçin...

Denizli’ye bağlı Çameli ilçesi tanıtım atağına geçti. Alabalığı, cevizi ve fasulyesi ile ün yapan büyük bölümü ormanlarla kaplı Çameli, Belediyenin sponsorluğunda 20 yamaç paraşütçü ile 12 motosikletli ilçede bir araya geldi.

Çameli'nin Tanıtımı'na Destek İçin...

Denizli’nin alabalığı, cevizi ve fasulyesi ile tanınan büyük bölümü ormanlarla kaplı Çameli ilçesi tanıtım atağına geçti. Çameli Belediyesi sponsorluğunda 20 yamaç paraşütçü ile Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü’ne üye 12 motosikletli ilçede bir araya geldi. 2 bin 150 metre rakıma sahip Çameli Tepesi’nden atlayış yapan yamaç paraşütçülerine zirveye kadar motosikletleri ile tırmanan Demirat Sürücülerine üye motosiklet tutkunları da destek verdi. Doğal güzelliğe sahip Denizli’nin en uzak ilçelerinden biri olan Çameli’nin doğa sporları ve ekstrem sporlara da ev sahipliği yapabileceğini belirten Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü Başkanı Umut Sinkil, önümüzdeki yıl yapılacak yamaç paraşütü dünya şampiyonasının bir ayağının Çameli’de yapılması için çalışmalar yapıldığını söyledi. Kulüp olarak yamaç paraşütçüleri ile birlikte ilçenin tanıtımına destek vermek için Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldiklerini anlatan Başkan Sinkil, “Çameli ilçesi il merkezine 108 kilometre mesafede. Yamaç paraşütü atlayışının yapılacağı tepe ise ilçe merkezine 30 kilometre mesafede. Buradan atlayış yapan yamaç paraşütü sporcusu Muğla Fethiye’ye kadar uçuş yapabiliyor. Doğal güzelliği, yetiştirdiği alabalığı, cevizi ve fasulyesi ile bilinen ilçenin tanıtıma ihtiyacı var. İlimizin birçok noktası gibi Çameli’de yamaç paraşütü atlayışına müsait birçok mevkii bulunuyor.” Dedi.

Festivale destek

Denizlili yamaç paraşütçülerinin de gelecek yıl ilk kez Pamukkale’de yapmayı planladıkları ‘Motosiklet Festivali’ne destek vereceklerini belirten Sinkil, “Yamaç paraşütçülerimize destek vermek, ilçenin tanıtımında görev yapmak için 2 bin 150 metre rakımdaki tepeye dağ yollarından motosikletlerimizle tırmanarak ulaştık. Yamaç paraşütçüleri havadan, biz yerden ekstrem sporcular olarak bu etkinlik sayesinde birbirimizi tanıma fırsatı da bulduk. Denizlili yamaç paraşütçüleri de gelecek yıl yapacağımız motosiklet festivaline destek vereceklerini açıkladı. Beyaz cennet Pamukkale’de yapacağımız festivalimiz ilimizin tanıtımına büyük destek verecek. Türkiye’nin her yerinden bin motosikletliyi ilimizde ağırlayacağız. Denizli’de kulübümüze üye 100 motosiklet tutkunu bulunuyor. Tüm üyelerimiz ile birlikte festival hazırlıklarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2012, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER