banner1348

Denizli'de 4 İlçeye doğalgaz projesi resmiyete taşınıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Denizli ziyaretinde gündeme getirdiği doğalgaz projesi resmiyete taşınıyor.

Denizli'de 4 İlçeye doğalgaz projesi resmiyete taşınıyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli il merkezini takiben Tavas, Serinhisar, Acıpayam ve Gölhisar ilçelerini kapsayan Doğalgaz boru hattı çalışmaları hızlandırıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş “Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdeli haberin ardından Serinhisar-Acıpayam ve Gölhisar Doğalgaz Projesi boru hattının ihalesi Botaş tarafından gerçekleştirildi” dedi.

Plan ve proje onayının bitirilmesiyle birlikte ilçemizi de ilgilendiren ihale Botaş marifetiyle yapıldı. İlçe içi dağıtım şirketi olarak belirlenen Enerya isimli diğer şirket ile bir görüşmemiz oldu.
Önümüzdeki günlerde ilçe merkezinde yapılacak dağıtım hattının şekli belli olacak. Bu arada abonelik işlemlerini hemen başlatmamız ön görüldü. Daha önce yapılan ve yeterli sayıya ulaşamayan sayıyı muhakkak arttırmamız gerekiyor. Neticede bu bir arz-talep meselesidir. Yapılacak yatırım ve dolayısıyla gelecek hizmetin de bir bedeli var ve bunu ilçe halkı olarak karşılamamız lazım ki vakit geçmeden arzumuz yerine gelsin” dedi.

Kızılçukur Mevkii ve Cumhuriyet Mahallesi’ni takiben geçecek ana boru hattına Serinhisar ilçesi için bir dağıtım vanası konulaca-ğını söyleyen Mehmet Kobaş, “İlk önceliğimiz yaklaşık 100 işletmenin yer aldığı Serinhisar Seyfullah Hacımüftüoğlu Leblebiciler Sanayi Sitesi ile Yatağan yolu üzerinde bulunan Denkim Şirketi ve ilçemizde istihdamı bulunan ve fazlaca yakıt kullanan sanayiye yönelik iş yerleri olacak. Bunun ardından belirli bir plan ve proje doğrultusunda ilçe merkezine doğalgaz dağıtım hattı kurulmasıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER