İtfaiye Erinden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hareket

Denizli’nin Honaz İlçesi’nde yerde 5 bin TL para bulan itfaiye çalışanı, büyük bir insanlık dersi vererek, parayı sahibine ulaştırdı. Paranın sahibi olan pastane sahibi ise İtfaiye Eri için pasta keserek teşekkür etti.

İtfaiye Erinden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hareket

HABERDENİZLİ.COM

Olay Denizli’nin Honaz İlçesi Afşinbey Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Honaz Şubesi’nde görev yapan itfaiye eri İbrahim Aksüt, sabah saatlerinde görevine giderken, yerde 5 bin TL para buldu. Bulduğu paranın sahibine teslim edilmesi için Honaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden itfaiye eri, büyük bir insanlık dersi vererek paranın sahibine teslim edilmesi için polis ekiplerine verdi.

Bu sırada parasını kaybeden Honaz Gözde Pastanesi sahibi Mustafa Sarıkaya’da, kaybettiği paranın bulunması için Honaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etti. Parasının itfaiye eri tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildiğini öğrenen Sarıkaya ise büyük bir mutluluk yaşadı. Hemen itfaiye erine ulaşan Mustafa Sarıkaya, büyük bir duyarlılık göstererek parayı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim eden İbrahim Aksüt’ü, dükkanına davet etti. Burada itfaiye erine teşekkür eden Sarıkaya, itfaiye eri için pasta kesti ve duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243