Honaz Tüneli İnşaatında Göçük 1 İşçi Hayatını Kaybetti

Denizli'ye bağlı Honaz ilçesinde, tünel inşaatında meydana gelen göçükte altında kalan işçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

HONAZ 15.03.2019, 23:22 16.03.2019, 11:19
Honaz Tüneli İnşaatında Göçük 1 İşçi Hayatını Kaybetti
banner1665

DENİZLİ (AA)

Denizli'de yapımı devam eden Honaz tüneli inşaatında göçük altında kalan 1 işçi kaldırıldığı hastanede vefat etti. 

İzmir, Aydın, Buldan, Pamukkale, Uşak ve Ankara hattından Antalya ve Muğla yönüne giden trafiğin Denizli şehir merkezine girmeden devamını sağlayacak Honaz Tüneli inşaatında göçük meydana geldi. 

Olay yerine sağlık, itfaiye, AFAD ve jandarma ekibi sevk edildi. Göçük altında kaldığı belirlenen işçi Ahmet Türkmenoğlu'nu kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Ekipler tarafından göçükten ağır yaralı olarak çıkartılan Türkmenoğlu, kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde, müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Honaz Tüneli İnşaatında Göçük 1 İşçi Hayatını Kaybetti

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Denizli Valisi Hasan Karahan, yaptığı yazılı açıklamada, Honaz Tüneli çıkış sağ tüpünde suları tahliye eden drenaj kazısı esnasında göçüğün meydana geldiğini bildirdi.

Bir işçinin göçük altında kaldığını aktaran Karahan, "Kurtarma ekipleri tarafından ağır yaralı olarak kurtarılan işçimiz, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde vefat etmiştir. Tüneldeki çalışmalara gün ışıyıncaya kadar ara verilmiş olup, olay ile ilgili soruşturma başlatılmıştır." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)