Hak-İş'ten Honaz Belediye Başkanı Kepenek'e Kınama

Hak-İş Denizli İl Başkanı Sezai Söylemez, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek'in kamuoyuna yansıyan işçi ve memur sendikalarını hedef alan küfürlü ses kayıtları için bir özür beklediklerini belirtti.

HONAZ 03.05.2021, 11:40
Hak-İş'ten Honaz Belediye Başkanı Kepenek'e Kınama

HABERDENİZLİ.COM

Hak-İş Denizli İl Başkanı Sezai Söylemez, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in 30 Nisan 2021 tarihinde kamuoyuna yansıyan ses kayıtlarında sarf ettiği çirkin sözler tarafımızca esefle karşılanmıştır.

İşçi ve memur sendikalarını hedef alan Başkan Yüksel’i, emek örgütlerine yönelik çirkin sözleri ve ithamlarından dolayı kınıyor, kendisini özür dilemeye çağırıyoruz.

Diğer taraftan Başkan Kepenek, sendikaları iyi bildiği savıyla HAK-İŞ ve Memur-Sen’in kurucusu olduğunu ve denetleme kurulu üyeliği yaptığını iddia etmektedir.

Sayın Kepenek, HAK-İŞ ve bağlı sendikaları ile bu sendikaların şubelerinin yönetim organlarında hiçbir zaman yer almamıştır.  İddiaları asılsızdır. 1 Mayıs dolayısıyla emek ve sendikaların öneminden bahsetmesi ikiyüzlülüktür.

Sendikaların görevi emekçilerin haklarını işverenler karşısında korumak, iş yerlerinde iş barışını tahsis etmek ve işçiler lehine kamuoyu oluşturmaktır. 

Başkan Kepenek, başarısızlığını emek örgütlerine maletmeye çalışmaktadır.

Ses kayıtları dikkatlice incelendiğinde, asıl amacın ne olduğu anlaşılmaktadır. Sayın Kepenek, kamuoyuna yansıyan ses kayıtlarından açıkça anlaşılacağı üzere, en iyi sendikanın kendisi olduğunu söyleyerek emekçileri sendikalarından koparmaya ve örgütsüzlüğe davet etmektedir.

Oysa bugün belediyelerde iş barışı varsa bu sendikaların sayesindedir.

İçinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını döneminde, bütün ülkeye hizmet vermek gayesinde olan sendikaların, hedef gösterilmesi son derece utanç vericidir. Bu zor dönemde emek örgütlerinin böyle dayanaksız ithamlara maruz bırakılması bizleri derinden üzmüştür. 

Başkan Kepenek’in sendikalar üzerinden siyasi çıkar sağlama amacı boşunadır.

Ne emekçi üyelerimiz ne de halkımız Sayın Kepenek’in sarf ettiği çirkin söz ve ithamları onaylamamaktadır.

HAK-İŞ olarak her zaman hakkın, hukukun ve doğrunun yanında olduk, bugün de olmaya devam edeceğiz. 

İş barışını bozarak çıkar elde etmeye çalışan Honaz Belediye Başkanı Kepenek’i çirkin sözleri ve ithamlarından dolayı bir kez daha kınıyor, özür dilemeye davet ediyoruz.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Honaz Belediye Başkanına ait ses kaydı nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Süreç tarafımızca dikkatle ve titizlikle takip edilecektir."

Yorumlar (0)