banner1029

Her Doğan Bebeğe Bir Fidan Dikiyorlar

Güney Kaymakamlığı Proje Ofisi ve Güney Orman İşletme Şefliği tarafından projelendirilen  “2017 Yılı Yeni Doğan Bebekler Hatıra Ormanı” fidan dikimi Güney ilçesi Adıgüzeller Mahallesi mevkiinde gerçekleştirildi.

Her Doğan Bebeğe Bir Fidan Dikiyorlar

HABERDENİZLİ.COM

Fidan dikimine Güney Kaymakamı Fatih Bayram, Denizli Orman İşletme Müdürü Mehmet Kaya, Güney Orman İşletme Şefi Serkan Ertek, Güney’de bulunan kurum amirleri, 2017 yılı doğumlu bebeklerin aileleri ve Güney Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Projeyle ilgili bilgi veren Kaymakam  Bayram, “Kaymakamlık ve Orman İşletme Şefliği olarak birlikte güzel bir projeye imza attık. 2017 yılında ilçemizde dünyaya gelen her bebek için bir meyve fidanı dikerek ailelerin gelecek kuşaklara en güzel hediyeyi bırakmasına vesile olduk. Projemiz her yıl bir önceki yılın bebekleri için fidan dikimi ile devam edecektir.” Dedi.

Ağaçlandırma alanıyla ilgili bilgi veren Denizli Orman işletme Müdürü Kaya ise:” Bu alan 2016 yılında yangın nedeniyle tahrip olmuştu. Orman şefliğimizi bu alanı temizledi ve yeniden dikime hazırladı. Güney Kaymakamlığımız ve Güney Orman İşletme Şefliğimiz  bu güzel projeye imza atarak yangınla yok olan orman alanının gelecek nesillere meyvelik olarak bırakılmasına vesile oldular,emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yok
yok - 12 ay Önce

saolun

SIRADAKİ HABER
banner1243