Güney’de Hasar Büyük

Denizli Valisi Hasan Karahan dün akşam saatlerinde Denizli’nin Güney ilçesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen bölgeleri ziyaret etti.  

GÜNEY 25.05.2018, 14:57 25.05.2018, 15:02
Güney’de Hasar Büyük

HABERDENİZLİ.COM

Yağışlı havanın etkisi altına giren Denizli’de dün akşam bazı bölgelerde şiddetli yağış etkili oldu. Güney ilçesi de şiddetli yağışın yaşandığı yerlerden biri oldu. Şiddetli rüzgârla beraber yaklaşık 15 dakika etkili olan dolu yağışı tarım arazilerinden büyük zarara neden oldu. Dolu yağışının ardından etkili olan sağanak yağış ise bazı bölgelerde sele ve taşkına neden oldu. 

Dün akşam saatlerinde yaşanan afet sonrası bugün sabah bölgeye giden Denizli Valisi Hasan Karahan, burada Güney Kaymakamı  Fatih Bayram, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan ve diğer  yetkililerden bilgi aldı. Afetten etkilenen vatandaşları ziyaret ederek 'geçmiş olsun' dileklerini ileten Karahan, Devletin mağdur vatandaşların  yanında olduğunu, yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.
 
Vali Karahan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Yılmaz Erkaya ile birlikte afetten etkilenen mahallelerde   incelemelerini sürdürdü.

Yorumlar (0)