Üniversiteli Beşiktaşlılardan anlamlı pankart

Üniversiteli Beşiktaşlılar Topluluğu'ndan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı için pankart yaparak Denizli Beşiktaşlılar Derneği'ne astılar.

Üniversiteli Beşiktaşlılardan anlamlı pankart

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de bir araya gelen Üniversiteli Beşiktaşlılar Topluluğu tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılına özel tamamen el yapımı olan pankartı Altıntop Mahallesi'nde bulunan Denizli Beşiktaşlılar Derneği'ne astılar.

Pamukkale Üniversitesi Beşiktaşlılar Derneği (ÜNİBJK)'den gelen açıklama ise şu şekilde, "Bağımsızlık meşalesi ateşleyen bir liderin, 10 Kasım 1938 sabahı göçüp giden koca bir tarihin hüznünü 79. yılında halâ hissediyor ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı fikirlerini anlayarak izinden gidiyor, saygı ve özlemle anıyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERGÜL AYKOL
ERGÜL AYKOL - 1 yıl Önce

UMUT
Av.Ergül AYKOL
Kimi zaman umutsuzluk ve karamsarlık insanoğlunun bütün benliğini sarar. Geleceğe yönelik planlar yapmak bir hayal olur. Bedenen ve ruhen bir çöküntü içine düşer. Hiçbir iş yapamaz, düşünce üretemez hale gelir.
30 Ekim 1918’de MONDROS MÜTAREKESİ imzalandığında, Osmanlı tebaası olan halk böylesine bir umutsuzluk yaşıyordu. Padişahın, sadrazamın, bakanların, iş adamlarının, komutanların ve halkın tümü bir karamsarlık içine düşmüştü.
Bu durumda bir tek kişi geleceğe umutla bakıyordu: MUSTAFA KEMAL PAŞA. Atatürk’ün yaşadığı süre içinde bir kez bile umutsuzluğa kapıldığı görülmemiştir.
İsmet Paşa okul arkadaşı Kazım Karabekir’e yazdığı mektupta: “Kazım, her şey bitti. Konya’da birer çiftlik alalım. Sen Kazım Ağa ol, ben İsmet Ağa. Yapılacak hiçbir şey kalmadı.” diye umutsuzluğunu belirtmiştir. Padişah İngiltere’ye başvurarak 5 yıl süreyle yönetimi ellerine almasını istemiştir.
Osmanlı’nın son Erkânı Harbiye Reislerinden (Genel Kurmay Başkanı) Fevzi Paşa, işg

SIRADAKİ HABER
banner1243