Pamukkale Belediyesi 23 Nisan'a Hazır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı ile ilgili Pamukkale Belediyesi özel bir program düzenledi. Pamukkale Belediyesi ekipleri ilçenin dört bir yanında binlerce Türk Bayrağı ve balonu çocuklara ve vatandaşlara ulaştırdı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulaması olurken, Pamukkaleli çocukları büyük bir sürpriz bekliyor.

GÜNDEM 22.04.2020, 16:27 22.04.2020, 19:23
Pamukkale Belediyesi 23 Nisan'a Hazır
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği 23 Nisan 1920 tarihi dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olarak her yıl kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı dünyayı etkileyen koronavirüs önlemleri çerçevesinde alınan sokağa çıkma yasağı kapsamındaki etkinliklerle kutlanacak. Pamukkale Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan’ı farklı yaşamaları için sürpriz etkinlikler düzenledi. Bu özel bayram ile ilgili ekipler sabahın erken saatlerinden itibaren belediye hizmet binalarını, tüm araç filosunu süslerken, ilçenin dört bir yanındaki çocukları Türk bayrağı ve balonlarla sevindirdi.  Pamukkale Belediyesi ekipleri mahalleleri araçlarla dolaşıp bayrak ve balonlarla binlerce çocuğun yüzünü güldürdü.

SÜRPRİZE HAZIR OLUN

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın koronavirüs tedbirleri nedeniyle farklı kutlanacağını ifade ederek, “23 Nisan bizim en önemli günlerimizden biri. Bu özel günü çocuklarımızla iç içe kutlamak isterdik. Ama dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bir süredir olduğu gibi evde kalmamız gerekiyor. Ama evde olmak demek 23 Nisan Bayramı’nı kutlamayacağız anlamını taşımıyor. Evde olan çocuklarımızın bu bayramını farklı bir şekilde kutlayacağız. Binlerce çocuğumuza ekiplerimiz şanlı Türk bayrağımızı ve balonlarımızı ulaştırdı. O bayraklar ve balonlarla çocuklarımızın balkonlarını süslemelerini istiyorum.  23 Nisan için sürprizlerimiz var. Gözleriniz ve kulaklarınız sokaklarda olsun” dedi.

Yorumlar (0)