Özkan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

AK Parti Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesinin, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biri olduğunu aktardı. Basın mensuplarının kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabaların takdire şayan olduğunu belirtti.

Özkan; toplumun, gözü, kulağı, sesi olma görevini üstlenen basının, demokrasi kültürünün yerleşmesi ve demokrasinin sağlıklı işlemesinde büyük rolü bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirmiştir. Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inanıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER