Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Z-Kütüphane Açılış Töreni

Merkezefendi Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu bünyesinde yapılan Z-Kütüphanenin açılışı Valimiz Hasan Karahan tarafından gerçekleştirildi.

GÜNDEM 26.12.2019, 14:02 26.12.2019, 15:00

HABERDENİZLİ.COM

Açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilginin her gün yenilendiği, davranış ve tutumların, ihtiyaç ve beklentilerin sürekli değiştiği günümüzde, gençlerimizin hayat boyu öğrenme yaklaşımını benimsemiş bireyler olarak yetişmesi amacıyla hizmete açılan Z-Kütüphaneler; zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmıştır.

Vali Hasan Karahan açılış kurdelesinin keserek kütüphanelerde incelemelerde bulundu.  Programın devamında sınıfları da ziyaret eden Vali Hasan Karahan öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Yorumlar (0)