Koronavirüsü Türkiye'de Görülünce Denizlililer Markete Koştu!

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesiyle birlikte Denizlili vatandaşlar temizlik ve gıda stoku için toptancılara ve marketlere koştu.

GÜNDEM 12.03.2020, 10:17 12.03.2020, 14:45
Koronavirüsü Türkiye'de Görülünce Denizlililer Markete Koştu!

HABERDENİZLİ.COM

Koronavirüsünün Türkiye'de görülmesinin ardından Denizlili vatandaşlar da önlem amaçlı; çeşitli temizlik malzemeleri, bakliyat, un, tuvalet kağıdı ve antibakteriyal sabun almak için marketlere koştu.

Vatandaşların gittiği markette raflar boşaldı. Marketlerde uzun kuyruklar oluşurken markete gelenlerin çoğununda temizlik malzemesi aldığı görüldü.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’de de görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Türkiye’de 1 kişinin virüse yakalandığını söyledi. Gece saatlerinde yapılan açıklamanın sabahında ise birçok vatandaş marketlere ve toptancılara giderek alışveriş yapmaya başladı.

Türkiye’nin dört bir yanından ajanslara ve sosyal medyaya marketlerdeki boş rafların fotoğrafları geldi. Salgının yayılabileceği endişesini taşıyan bazı Denizlili vatandaşlar marketlere koştu.

Markete gelen vatandaşlar ise genelde makarna, bakliyat, un, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, antibakteriyal sabun ve kolonya aldığı belirtildi.

Yorumlar (0)