Kadına Şiddet En Büyük İnsanlık Suçudur

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından çalışanlarına yönelik ‘Kadına karşı şiddete hayır’ konulu farkındalık eğitim semineri düzenlendi.

Kadına Şiddet En Büyük İnsanlık Suçudur

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de Valilik konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Sosyal Hizmet Uzmanı Halit Karabulut katıldı.

İki bölüm halinde personele yönelik düzenlenen eğitim seminerinin ilk oturumunda sinevizyon eşliğinde sunumunu yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Karabulut, “Kadına yönelik şiddet en büyük insanlık suçudur. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizin değil dünyanın sorunudur. Dünyada her yıl 1.4 milyon insanın şiddet nedeniyle hayatını kaybettiği tahmin edilmektedir. Dünyada en az 3 kadından 1'i fiziksel veya cinsel şiddete maruz kalmaktadır. Şiddet yalnızlık, utanma, özgüven eksikliği, depresyon, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları gibi durumlara neden olmaktadır. Şiddet nesilden nesile geçmektedir. Kadına karşı şiddeti önlemek için farklı zamanlarda, farklı katılımcılara yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerleri de düzenlenmektedir" dedi.

Seminerde, kadına yönelik şiddetin nedenleri, yöntemi, toplum üzerindeki etkileri gibi konular anlatıldı.

Seminde kadın erkek fırsat eşitliği, şiddet türleri, şiddetin kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadeleyle ilgili mevzuat ve kanunun kapsamı, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri ile Kadın Konuk Evi hizmetleri hakkında bilgiler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER