İntihal Nedir, Nasıl Önlenir?

Pamukkale Üniversitesi’nde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca; Ulakbim Ekual kapsamında üniversitelere sunulan Turnitin Akademik İntihali Önleme Yazılımı’nın kullanımına dair seminer düzenlendi.

GÜNDEM 17.04.2019, 14:33 17.08.2020, 17:10
İntihal Nedir, Nasıl Önlenir?

HABERDENİZLİ.COM

Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonunda gerçekleşen "Akademik Dürüstlükte İntihal Önleme Programı Turnitin Eğitimi" adlı seminerde intihalin tanımı yapıldı. Seminerde katılımcılara, akademik üretim sürecinde tez ve makalelerde Turnitin kullanımı, Turnitin yazılımının kapsamı ve özellikleri, programın nasıl çalıştığı hakkında önemli bilgiler verildi. Yüksek Öğretim Kurumunun bilimsel makalelerdeki intihalleri önlemek üzere lisansladığı ve üniversitelerin kullanımına sunduğu iThenticate yazılımı hakkında da bilgiler sunuldu. Ayrıca, Turnitin programının iThenticate’den farkı ve akademisyenlerin intihali kolayca tespit edebileceği bazı ipuçlarına da yer verildi.

Tez yazdırma ihtiyaçlarınız için en özgün ve en kaliteli tez yazımı hizmetlerine Sadeceon’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ekonomik parayla tez yazdırma için Sadeceon, alanında uzman ve tecrübeli yazarları sizin için bir araya getiriyor. Tezinizi profesyonellere yaptırarak zamandan kazanabilirsiniz, ucuz fiyatlara tez yazdırma hizmeti alma şansını yakalayın. Piyasanın en avantajlı fiyatları ile kaliteli hizmet alma fırsatını kaçırmayın!

Akademisyen ve öğrencilerintezlerinin intihal raporlama işlemlerinde kullandıkları Turnitin yazılımıyla ilgili eğitim toplantısına, Pamukkale Üniversitesi son sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile enstitü yetkilileri ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Yorumlar (0)