banner1496

banner1495

Denizlispor'da Futbolcuydu Şimdi İse Sanatçı Oldu

Denizli’nin önemli sanatçılarından Tasavvuf Müziği sanatçısı Alpaslan Kaya 4. Albümü olan ilahi albümünü tanıttı. söz yazarı ve bestekar Kaya, 5 ilahiden oluşan albümün klip çalışmalarına başlandığını söyledi.

GÜNDEM 26.04.2019, 16:06
1820
Denizlispor'da Futbolcuydu Şimdi İse Sanatçı Oldu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Tasavvuf Müziği sanatçısı, söz yazarı ve bestekar Alpaslan Kaya piyasaya çıkaracağı 4. albümünün tanıtımını için gazetecilerin karşısına geçti. Aslen Muş’un Malazgirt ilçesinden olduğunu belirten Kaya 42 yıldır Denizli’de yaşadığını ve Denizlispor ve Denizli Belediye’de takımlarında futbol oynadığını söyledi.  ‘Haydi Bismillah’ ismi verdiği albümün söz ve müzik yazarlığını kendisi üstlenen Kaya 4. albümünün ilahi albümü olduğunu söyledi. Kaya “kısmet olursa önümüzdeki hafta Ramazan’a kadar 4 klip çekeceğiz. Klip çekimi için Ankara’dan gelecekler. İlahi okumayı seviyorum bana ahireti hatırlatıyor. İlahinin dışında Denizlispor’a çok güzel bir marş yaptık bazı sebeplerden ötürü sunamadık. Bir albümümüz daha var. On Beşliler adlı albüm 4-5 aya çıkacak” dedi.

Albümün Türkiye’de bilinen en üst düzeyde sanatçılarla yapıldığını belirten Kaya, aranjörlüğünün Los Angeles’dan, Batman Süperman Örümcek Adam gibi ünlü kurguların yapıldığı stüdyolardan çıktığını söyledi. Türkiye’nin en iyi yaylı grupları ve alanında virtüöz olmuş bir çok isimle çalıştığını vurgulayan Kaya, albümün içeriğini inceleyenlerin hep iyi tepkiler verdiğini söyledi.

Son olarak yeni albümünden bir kubbe seslendiren Alparslan Kaya, gazetecilere albümünü hediye etti.

Yorumlar (0)