Denizli'de TOKİ'de Hak Sahipleri İsyanda

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Kayaköy Mahallesi'nde bulunan 1108 daireleri TOKİ'ler sahiplerine teslim edilmedi.

GÜNDEM 16.11.2020, 09:46 16.11.2020, 10:34

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Merkezefendi Kayaköy Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutları kura ile belirlenen sahiplerine aylardır teslim edilemedi.

Haziran ayından beri evlerinin teslim edilmesini bekleyen vatandaşlar durumu TOKİ Kayaköy binaları önünde eylem yapmakta buldu.

Vatandaşlar, TOKİ'nin kendileriyle ilgilenmediğini ve inşaatın bitmiş durumda olduğunu çalışan işçinin de olmadığını, buna rağmen herhangi bir teslimat yapılmadığını belirtti. 

1108 KİŞİ MAĞDUR

Bu olaydan dolayı 1108 kişi, evlerinin bitmesine rağmen hala teslim edilmediği için mağdur olduğunu belirtti. 

Öte yandan vatandaşlar şunları söyledi, "TOKİ neyi bekletiyor vatandaş merakla beklemekte kira ödemeleri arttı. Ertelenen taksitler zamlı 2700 TL oldu. Millet daha da zora girdi. Herkesin ev hevesi kursağında kaldı. TOKİ'den çoğu aile vazgeçti. TOKİ yetkilelerine sesleniyorum sesimizi duysunlar." dedi.

BİTMİŞ DAİRELERİ ALAMADILAR

Vatandaşlar, "TOKİ Kayaköy'de yapılan 2 bölgeden oluşan inşaatların birinci bölgesinde bulunan evler tamamen bitmiş durumda. Ama teslimatları yapılmıyor. Normalde Haziran'da teslim edilecekti. 5 aydır kiracılar havadan kira ödüyor. Bitmiş dairelerini alamadılar. Kimi ev sahipleri ile kavgalı oldu, gitti başka ev tuttu boşuna masrafa girdi."

TOKİ önünde eylem yapan hak sahipleri yetkililerden seslerini duymalarını istedi.

Denizli'de TOKİ'de Hak Sahipleri İsyanda

Denizli'de TOKİ'de Hak Sahipleri İsyanda

Denizli'de TOKİ'de Hak Sahipleri İsyanda

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Kerem 9 ay önce
Teşekkürler