Denizli'de İş Bulamayan Adam Organlarını Satışa Çıkardı

Denizli’de cezaevinden çıktıktan sonra yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle Hüseyin Çetinkaya isimli vatandaş organını satılığa çıkardı.

GÜNDEM 27.10.2020, 11:18 27.10.2020, 11:48
Denizli'de İş Bulamayan Adam Organlarını Satışa Çıkardı
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de yaşayan ve cezaevinden çıkan işportacı Hüseyin Çetinkaya geçim sıkıntısı çektiği nedeniyle oranını satışa çıkardı.

Birgün Gazetesi’nde yer alan habere göre; Denizli'de İşportacılık yaptığı için tutuklanıp 28 gün Çanakkale Cezaevi’nde kaldığını söyleyen Çetinkaya, yaklaşık 6 ay önce pandemi nedeniyle tahliye edildi. Cezaevinden çıktıktan sonra iş bulamayan Çetinkaya, ekonomik zorluklara daha fazla dayanamadı.

Çetinkaya, açıklamalarında şunları dile getirdi: “Evde yaşlı annem, babam ve hasta kardeşim var. Beni koronavirüs nedeniyle tahliye ettiler ama geçimimi sağlayacak işim yok. Aileme bakmakla yükümlüyüm. Sigortalı bir iş bulamıyorum. Geçimimi işportacılıktan sağlıyorum. Fakat işportacılık yaptığım için de ceza alıyorum. Bizleri cezaevinden tahliye ediyorlar ama destek olmuyorlar. Ben de sigortalı işim olsun isterim ama iş yok. Artık son çare organlarımı satışa çıkardım.”

Daha önce pek çok kez iş başvurusunda bulunduğunu aktaran Çetinkaya, “Evde beni bekleyen ailem var. Valiliğe yazı yazdım. Ancak kimse destek olmuyor” dedi.

Denizli'de İş Bulamayan Adam Organlarını Satışa Çıkardı

Yorumlar (0)