Denizli'ye AFAD'dan Uyarı! Kar Yağışına Dikkat

Denizli'ye 15.01.2019 (Salı) sabah saatlerinden itibaren Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre aşırı yağışlar ve yüksek kesimlerde kar beklenmekte olduğu bildirildi.

Denizli'ye AFAD'dan Uyarı! Kar Yağışına Dikkat

HABERDENİZLİ.COM

Denizli AFAD tarafından sosyal medya hesabından kar yağışı uyarısı yapıldı. İşte o uyarı; "Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, aşırı yağışlar ve yüksek kesimlerde kar beklenmekte olduğu tahmin edildi."

AFAD, Meteoroloji'nin Uyarısını Paylaştı, İşte O Paylaşım: "Kuvvetli Yağmur ve Yükseklerinde Kar Yağışlarına Dikkat! Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren; Denizli'de kuvvetli (20-30 kilogram) yağmur yağması bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini azaltarak karlakarışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. Denizli'nin yükseklerinde hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte kar yağışına dönüşeceği ve yer yer 5 - 10 santim örtü bırakacağı tahmin edildiğinden, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rügarla birlikte tiği, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER