banner1348

Denizli Ticaret Borsası, Ticaret Odası ve Sanayi Odası’ndan İstihbarat Eğitimi

Denizli Ticaret Borsası, Denizli Ticaret Odası ve Denizli Sanayi Odası ihracatçı üyelerine yönelik Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi gerçekleştirildi. “Denizli Dış Ticarette Yeni Nesil İstihbarat Yöntemlerini Geliştiriyor” projesi kapsamında düzenlenen eğitim Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklendi.

Denizli Ticaret Borsası, Ticaret Odası ve Sanayi Odası’ndan İstihbarat Eğitimi
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Kurumların, üyelerinin dış ticaret kapasitelerini arttırmak için düzenlediği eğitim ile üyeler, yurt dışı pazar analizi, sektör analizi gibi konularda bilgiler aldı. İki gün süren eğitimin ilk günü teorik bilgilerden oluşurken ikinci gün uygulamalı araştırmalar gerçekleştirildi.

Eğitimde üyelere; Ticari İstihbarat, Hedef Pazar Araştırmaları, Rakip, Müşteri ve Alan İstihbaratı, İthalatçı Ülkelerin Tespiti, Rakip Ülkelerin Tespiti, Türkiye İhracatının Tespiti, Olası Hedef Pazarların Tespiti, Bilgi ve İstihbarat Veri Tabanlarının Oluşturulması, Bilgilerin İstihbarata Dönüştürülmesi, Webden Ticari Bilgi Arama ve Derin Webin Kullanımı konularında teorik bilgiler verildi.

Düzenlenen eğitimi değerlendiren kurumlar “Denizli ihracatta ülkemizin önemli şehirlerinden biri konumunda. 2017 yılı içerisinde ihracat sıralamasında 9. sıradayız. İlimizin ve ülkemizin ihracat kapasitesinin artması için bizlere çok görev düşüyor. Bu bakımdan üyelerimize ihracatta yeni yol haritası için bu eğitimi düzenledik. Bu eğitim ile üyelerimizin dış ticaret potansiyellerinin ve ihracat bilgilerinin artacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER