banner1348

Denizli'nin muhtarları tam donanımlı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, olası yangın tehdidine karşı Denizli'nin mahalle muhtarlarına, temel yangın bilgisi ve yangın tankerlerinin kullanımı konusunda uygulamalı eğitim verdi.

Denizli'nin muhtarları tam donanımlı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gönüllü İtfaiyecilik Programı kapsamında, Çal İlçesi’ndeki mahalle muhtarlarına temel yangın bilgisi ve yangın tankerlerinin kullanımı konusunda temel ve uygulamalı eğitim verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı’nın katıldığı eğitim Çal Tarım İlçe Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Eğitimde; yanma, yangın, yanıcı maddeler, yangın çıkış nedenleri, yangın söndürme maddeleri ve usulleri ile yangın esnasında yapılacaklar, yangında tahliye konularında bilgi verildi.

Uygulamalı eğitimler veriliyor

Temel eğitimin ardından uygulamaya geçen muhtarlar, daha önce Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelere dağıtılan yangın söndürme tankeri ve yangın söndürme tüpleri ile kontrollü olarak çıkarılan yangınları söndürdüler. Aldıkları eğitimin uygulamasında oldukça başarılı olan muhtarlara, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı “Katılım Belgesi” verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER