Denizli Kayak Merkezi'ne ilk kar düştü

Denizli Kayak Merkezi'ne ilk kar yağdı. Karın kayak yapmak için istenilen seviyede olmazken, kayak severler karın istenilen seviyeye gelerek sezonun bir an önce açılmasını heyecanla bekliyor.

GÜNDEM 15.11.2020, 13:17 15.11.2020, 13:45
Denizli Kayak Merkezi'ne ilk kar düştü

Ege'nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi sezonun ilk kar yağışını aldı. Kar özellikle kayakseverler arasında heyecan yarattı. Karın istenilen seviyeye gelerek sezonun bir an önce açılmasını heyecanla bekleyen kış sporu tutkunları karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak için gün sayıyor.

Denizli Kayak Merkezi

Kış sporları için en çok tercih edilen mekanlardan biri haline gelen Denizli Kayak Merkezi, son yıllarda Denizli ve çevre iller başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafından ziyaretçi ağırladı. Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 metre rakımlı Tavas ilçe sınırları içinde bulunan Bozdağ'da yer alan Ege'nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet piste sahip. Amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı barındırırken tesiste 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Saatte 2.500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerde ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da yer alıyor.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)