Denizli'de korona şüphesiyle hastaneye kaldırılan vatandaş yaşadıklarını anlattı

Dünyayı saran kovid-19 virüsünün Türkiye’de çıkmasının ardından herkes diken üstünde. Denizli'nin Sarayköy ilçesinde çıkan korona virüs söylentisi ise dünden bu zamana ilçenin en çok konuşulan konusu oldu.

GÜNDEM 13.03.2020, 10:20
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

2019 Aralık ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkmasının ardından tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü panik yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama ile ilk kez ülkemizde virüs görülmüş oldu.

Yurt dışından ülkemize gelen turistler ve kendi vatandaşlarımız ise sürekli kontrolden geçiriliyor. Özellikle Umreden dönen vatandaşlar kontrolüne en çok dikkat edilen vatandaşlarımız oluyor. İşte bu vatandaşlardan Sarayköy ilçesi Hasköy Mahallesinde yaşayan 71 yaşındaki Münevver Erdoğan, Korona virüs şüphesiyle Denizli Devlet Hastaneye kaldırıldı.

Yaşadıklarını ve süreci gazetemize anlatan Erdoğan, şuan kendisinde hiçbir sağlık sorunu olmadığını tüm testlerin temiz çıktığını ifade etti. Erdoğan, “Benim zaten bronşitim var gitmeden önceden de öksürüğüm vardı, orada havaların çok sıcak olmasından dolayı burasıda serin olunca geldim öksürüğüm hala devam ediyordu. Mahallemize doktor geleceğini öğrenince gidip kontrol edilmek istedim. Önlem amaçlı ağzımı yazmayla kapattım. Kontrol için gelen bir kız beni öyle görünce sordu neden böyle yapıyorsunuz diye. Bende umreden geldim deyince panik yaptılar. Sonrasında Denizli Devlet Hastanesine kaldırdılar. Çok şükür oradaki testlerimizin sonucu tertemiz çıktı” dedi.

SARAYKÖY KAYMAKAMINDAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI

Hasköy’de ortaya çıkan olayın duyulmasının ardından Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy ilçesi Hasköy mahallesinde oturan umreden dönen Sevim Şimşek ve Münevver Doğan isimli vatandaşların durumu hakkında bilgi verdi. Kaymakam Akkaya, yaptığı açıklamada. “Vatandaşlarımız umreden döndükten sonra kontrol amaçlı Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Hastanemizde yapılan kontrollerinde tüm testlerinin temiz çıkması sonucu taburcu edildiler” dedi.

Kaynak: Saraykoy.com.tr

Yorumlar (0)