Denizli'de Kent Merkezine Kar Yağmaya Devam Ediyor

Haftalardır Denizli'ye kar yağacak haberlerini sizlere aktarmaya çalıştık. Bugüne kadar Denizli'nin bazı ilçelerinde yüksek kesimlere yağan kar, etkisini bu geceden itibaren kent merkezinde de göstermeye devam ediyor.

GÜNDEM 07.02.2020, 10:12 07.02.2020, 11:01
banner1665

Meteoroloji'nin geçtiğimiz hafta yaptığı uyarının ardından Denizli şehir merkezine mevsimin ilk karı düştü. Denizlili vatandaşlar güne kar yağışı ile uyandı. Kent merkezi başta olmak üzere bazı ilçeler beyaza büründü.

Denizli kent merkezinde önceki gün şiddetli lodos etkili olmuştu. Lodos akşam saatleri itibariyle yerini yağmura bıraktı. Gece saatlerinde ise kent merkezi ve ilçelerde kar yağışı etkili oldu. Gece boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Kentin simgesi olan ve Çınar Meydan'da bulunan Horoz Heykeli önünde fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarıştı. Sıcak iklimlerle anılan palmiye ağaçları da kar altında güzel görüntüler oluşturdu.
Öte yandan, kar yağışı ile birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi ekipleri yollarda kar temizleme çalışmaları yaptı. Bazı esnaf da iş yerlerinin önündeki brandalarda biriken karı kendi imkanları ile temizledi.

Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Kar yağışı nedeniyle Denizli'nin Çameli ilçesinde tüm okullar, Çal, Bekilli ve Acıpayam ilçelerinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

denizli kar yağışı

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)