banner1348

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı Denizli'nin Tavas ilçesindeki kayak merkezinde sezon açıldı.

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli Kayak Merkezi, bölgede etkili olan kar yağışıyla birlikte hazırlıklarını tamamlayarak sezonu açtı.

Kent merkezine 85 kilometre uzaklıktaki Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi'ndeki 2 bin 420 rakımlı Bozdağ'da yer alan ve kesintisiz 12 kilometre kayak imkanı sunan merkezde kar kalınlığı sezon açılışı için yeterli seviyeye ulaştı. 

Kayakseverlerin kesintisiz kayak ve snowboard yapabildiği Denizli Kayak Merkezi'nde saatte 1500 kişi taşıma kapasiteli iki telesiyej ve teleski hizmet verecek. 

Kristal kar kalitesiyle ön plana çıkan merkezde, 1700 ve 1500 metrelik 2 kayak pisti ile tecrübesizler ve çocukların rahatça kayak yapabileceği 700 metre uzunluğunda babylift pisti bulunuyor. 

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Kayakseverlere snowboard imkanı da sunan merkezde 2 kar ezme makinesi, 3 kar motoru hizmet veriyor. 

Her geçen yıl ilginin arttığı kayak merkezi, yeni sezonda da karın keyfini çıkarmak isteyenleri bekliyor. 

Merkezde mevsim şartlarına göre mayıs ayına kadar kayak yapılabiliyor.

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

'Denizlimize Yakışanı Yaptık'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin bir turizm kenti olduğunu belirterek, Denizli Kayak Merkezi’nin alternatif turizm anlamında önemli bir yatırım olduğunu vurguladı. Denizli'nin artık hem Pamukkale’nin beyazı hem de kayak merkezinin beyazıyla ön plana çıktığını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Denizli Kayak Merkezimiz artık kış turizminin ve kayak tutkunlarının gözdesi oldu. Ege'nin en büyük kayak merkezi sadece Denizlililerin değil başta Aydın, Muğla, Antalya ve İzmir olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafından gelen kayak severleri ağırlıyor" dedi. "Denizlimize yakışanı yaptık" diyen Başkan Osman Zolan, "Bu yıl da onbinleri ağırlayacak tesisimiz yeni sezonu açtı. Biz kayak merkezimize, Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı diyoruz. Karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen tüm halkımızı bekliyoruz" dedi.

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

100 Bin Kişiye Hizmet Verdi

Geçen yıl kış sezonunda yaklaşık 100 bin kişiyi ağırlayan merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkma imkanı bulacak ziyaretçiler, eşsiz manzaralar sunan bölgeyi kuş bakışı izleme şansını yakalayabiliyor.

Bölgede alt istasyonda 15, üst istasyonda ise 58 santimetre kar kalınlığı bulunuyor. 

Kayak Merkezi Pist Sorumlusu Hüseyin Kusanç, son günlerdeki kar yağışının ardından kayak merkezini sezona hazır hale getirdiklerini söyledi. 

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Tesislerin ve pistlerin son kontrolleri yaptıklarını anlatan Kusanç, "Pistlerimiz güzel, kar kristal ve harika. Burada kaymak oldukça keyifli. Son testleri yapıyoruz. Şu an pistlerimiz hazır durumda. Denizli Kayak Merkezi sezona hazır. Kar keyfini yaşamak isteyen herkes gelip burada kayak yapabilir." dedi. 

Kayak Antrenörü Ferdal İşgül ise tesislerde tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, kar yağışının oldukça memnun ettiğini ve misafirleri beklediklerini dile getirdi.

Snowboard eğitmeni Berkay Ülker de pistleri son kez denetlediklerini ve her şeyin kullanıma hazır hale getirildiğini söyledi.

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Denizli'de Kayak Sezonu Başladı

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER