Denizli'de 1919 Genç Harmandalı Oynadı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de ilgi odağı oldu. 

Denizli'de 1919 Genç Harmandalı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Denizli’de Büyükşehir Belediyesi önünde protokolün katıldığı programla kutlanmaya başlandı. Denizli Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen sporlar müsabakalarında başarı kazanan gençlere ödülleri verildi. Daha sonra bu sporcular sporun geçmişten bugüne gelişini anlatan bir gösteri düzenlediler. Sporcuların yaptığı gösteri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi önündeki program esnasında Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde konumlanan Denizli’de eğitim veren liselerden toplamda 1919 genç yerlerini aldı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan Denizli Valiliği önüne kadar sıralanan liseli gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptırmış olduğu Milli Mücadelede 100. Yıl tişörtü ve şapkasıyla hazır bulundu. 

Protokolün gelmesiyle birlikte 1919 genç hep birlikte ‘harmandalı’ oynadı. Vatandaşlar bu görsel şöleni kaçırmamak ve fotoğraflamak için yoğun uğraş verdi.  

denizli-19-mayis-kutlamalari

kazim-kaynak-lisesi-19-mayisdenizli-19-mayis-kutlamalaridenizli-19-mayis-kutlamalari

denizli-19-mayis-kutlamalari

denizli-19-mayis-kutlamalari

denizli-19-mayis-kutlamalari
  
 

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER