Çiftçilere tarımsal sulama borusu hediye edildi

Denizli’de, tarımsal alanlarda rekolte ve kalitenin arttırılması için tarımsal amaçlı sulama borusu hibe programı başlatıldı.

GÜNDEM 09.06.2017, 12:19
Çiftçilere tarımsal sulama borusu hediye edildi

HABERDENİZLİ.COM

Kırsal bölgelerde üretimin arttırılması ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal amaçlı sulama borusu hediye dağıtıldı. Proje ile suyun kaynağından gelirken kayba uğramaması ve sulama yapılacak bölgeye daha hızlı ve engelsiz bir şekilde ulaşımı amaçlanıyor. Proje kapsamında Çameli İlçesinde Çiğdemli, İmamlar, Kalınkoz, Kınıkyeri, Kolak, Yeşilyayla, Elmalı, Emecik, Ericek ve Gürsu Mahallesindeki çiftçiler yaklaşık 13 bin metre sulama borusu dağıtılacak.

Düzenlenen törene Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetleri Dairesi personeli, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı. Törende, konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Gelir Kaynaklı seracılık,açık sebzecilik ve tarımcılık olan bölge halkı için tarımsal amaçlı sulama boruları çiftçilerimizin yüzünü güldürdü eski yöntemler ve arazi şartların zorluklarından dolayı eskiden zor oluyordu. Şimdi verilen borular arazilere ve tarlalara gömülüp su kaynaklarına aktarılmasıyla çiftçilerimiz daha bereketli ürünler elde edecek .Gelen Tarımsal amaçlı su boruları çiftçilerimize hayırlı olsun dilerken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a çiftçilerimize verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Mahallerin muhtarları, projeden memnun olduklarını belirterek, toprakların daha verimli hale geleceğini ve tarım ile hayvancılığın daha nitelikli olacağını kaydettiler.

Yorumlar (0)