Bu ürünler öğrencilere burs olacak

Kurulduğu 2004 yılından bu yana yüzlerce kadını meslek sahibi yapan, bir o kadarına da gelir sağlayan Hanımeller Ev Ürünleri Kooperatifi çıtayı yükseltti. Bundan böyle kooperatifte satılan ürünlerin gelirleriyle öğrencilere burs verilecek.

GÜNDEM 10.12.2019, 13:09 10.12.2019, 16:09
Bu ürünler öğrencilere burs olacak
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

2002 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi'nin "Kadınlarımıza Meslek Kazandırma ve Aile Bütçelerine Katkı Projesi" olarak ortaya çıkan Hanımeller Ev Ürünleri Kooperatifi, bugün Denizli'nin en saygın STK'ları arasında yerini aldı. Birleşmiş Milletler tarafından "En İyi Yerel Uygulama" seçilen kooperatif, kurulduğu günden bu yana yüzlerce kadına iş ve gelir kapısı haline geldi. Hanımeller Ev Ürünleri Kooperatifi, bundan böyle elde edilen gelirle öğrencilere burs da sağlayacak.

KAPIMIZ EV KADINLARINA SONUNA KADAR AÇIK
Hanımeller Kooperatifi'nin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen ÇYDD Denizli Kurucu Başkanı Keriman Karaosmanoğlu, "Gücünü kadınlarımızdan alan kooperatifimiz bugüne kadar üstlendiği misyonunu hakkıyla yerine getirdi. Bundan sonra da yelpazemizi genişleterek daha çok kadına fayda sağlama amacındayız. Buradan tüm ev kadınlarına sesleniyorum, el ürünlerinizi satıp aile bütçesine katkı koyabilmeniz için kooperatifimizin kapıları sizlere sonuna kadar açıktır." diye konuştu. Karaosmanoğlu ayrıca bundan böyle elde edilen gelirlerle öğrencilere burs da sağlayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)