Binlerce Araç İçin Son Gün 31 Aralık

Denizli Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer, gümrüklerde el konulan araçlara yönelik başvuru süresinin 31 Aralık tarihinde sona ereceğini kaydetti.

GÜNDEM 12.12.2019, 16:24
Binlerce Araç İçin Son Gün 31 Aralık

HABERDENİZLİ.COM

Gümrüklerde el konulan araçlara yönelik yapılan düzenleme kapsamında, 4 ayda 719 aracın sahibine teslim edildi ve sürecin 31 Aralık tarihine kadar devam edeceği belirtildi.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Denizli Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer; “Gümrüklerde el konulan 42 bin civarındaki kara taşıtına yönelik düzenleme kapsamında araç sahiplerinin mevcut özel tüketim vergisinin (ÖTV) yüzde 25’ini ödeyerek araçlarını teslim almalarına imkan sağlanıyor” dedi.

SÜRECİ HIZLA DEĞERLENDİRİN
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu başkanı Aydın Erkoç ve yönetiminin ciddi çabaları ile af niteliği taşıyan bir düzenleme yapıldığını kaydeden Denizli Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer; “Gümrüklerde el konulan araçlar için yapılan düzenleme kapsamında başvuru süresi 31 Aralık’ta bitiyor. Söz konusu araç sahipleri bu aftan yararlanmak için gereken işlemleri hızla gerçekleştirmeli. Bu haktan yararlanmayan kişilere ait araçlar Ticaret Bakanlığı’nın ilgili mevzuatı çerçevesinde tasfiye edilecek” dedi.

Binlerce Araç İçin Son Gün 31 Aralık

BU ARAÇLAR SEKTÖRE KAZANDIRILMALI
MASFED’in yoğun çabaları ile yasal düzenlemenin getirildiğinin altını çizen Başkan Taşer; “10 yıldır süren davalar var. Yurt dışından getirilen araçların sektöre kazandırılması için federasyonumuzun ciddi girişimleri olmuştur. 31 Aralık tarihine kadar herkes harekete geçmeli ve bu araçlar sektörümüze kazandırılmalı” dedi.

Gümrüklerde el konulan araçlarla ilgili yapılan düzenlemenin ardından 4 ay içerisinde 2 bin 721 kişi başvuruda bulundu ve 719 araç sahibine teslim edildi diyen Denizli Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer; “Bu teslimatlar sonucu devletin kasasına 28 milyon 7 bin 459 liralık ÖTV geliri girdi” dedi.

Rakamlar doğrultusunda bu rakamın 1.5 milyar lira gelir sağlayabileceği düşünülüyor.

Binlerce Araç İçin Son Gün 31 Aralık

Yorumlar (0)