Başkan Tefenlili'den Evde Kal Çağrısı

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili dünyayı ve ülkemizi saran Koronavirüs salgını dolayısıyla tüm vatandaşların, Sağlık Bakanlığı’nın ve yetkililerin uyarılarını dikkate alınmasını istedi.

GÜNDEM 01.04.2020, 09:37
Başkan Tefenlili'den Evde Kal Çağrısı

HABERDENİZLİ.COM

Başkan Tefenlili salgının kontrol altına alınması için vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmaması gerektiğine değinirken açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Koronavirüs’ün ülkemizde de görülmesiyle birlikte hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız hızlı kararlar alarak virüsün yayılmasını yavaşlatmak ve virüsü durdurmak için gerekli tüm önlemleri almaya başladı. Bunlardan en önemlisi “EvdeKal” çağrısıdır. Tüm vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamasını temenni ediyorum. Sokaklara ne kadar az çıkarsak virüsün yayılması o kadar az olacaktır. Virüsün yayılması az olursa kontrol altına almak çok kolay olacaktır. Evlerimizde kalarak canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza en büyük desteği vermiş oluruz. Bu yüzden zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Evde yaşadığımız ailemizle daha çok vakit geçirelim, evimizi tanıyalım, kitap okumaya zaman ayıralım, uzaktan eğitimler ile kendimizi geliştirelim. Biz istedikten sonra “Hayat eve sığar”.

Yarın bu salgın bittiğinde Millet olarak, Türkiye olarak daha güçlü olmak için evde kalalım. Bu kötü günleri birlik ve beraberliğimizle, fedakarlıklarımızla atlatacağız”

Yorumlar (0)