AGD, Denizli'nin Efsane Valisini Unutmadı

Erzincan’dan Denizli’ye atandıktan sonra il genelinde uyguladığı başarılı çalışmalarla gönüllerde taht kuran Vali Recep Yazıcıoğlu, vefat yıldönümünde Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi tarafından unutulmadı.

GÜNDEM 07.09.2020, 16:45
AGD, Denizli'nin Efsane Valisini Unutmadı
banner1641

HABERDENİZLİ.COM  

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, 8 Eylül 2003’te yaşamını yitiren Vali Recep Yazıcıoğlu'nun vefat  yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajda,  Vatandaşın derdiyle dertlenen, her zaman halkıyla iç içe, milletine hizmetkar örnek bir Valiydi Recep Yazıcıoğlu. Klasik Bürokratik kurallardan sıyrılarak halkın içinden biri olmayı başarmış ve bu sayede sevilen bir karakter olmuştur. İnancımıza göre görevi başında çalışırken vefat eden her insan Şehittir. Dolayısıyla biz valimizi Şehit olarak görüyoruz. Rabbim Şehadetini makbul eylesin. Ondaki vatan, millet ve insan sevgisini cesareti ve alternatif çözümler bulma yeteneğini tüm idarecilerimize vermesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.   

DENİZLİ’DE BİRÇOK ESNAFIN VE HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU  

Denizli'de birçok esnafımızın ve halkımızın evinde onun fotoğrafını görebilirsiniz.  Çünkü o milletin gönlünde taht kurmuştu.  Türkiye'nin en genç Valisi olarak göreve başlayan Recep Yazıcıoğlu, devletin malını kullanmaktan imtina ederdi.  Görevde olduğu dönemde okey oyununu kahvelerden, içkiyi de olur olmaz yerlerden yasaklamış ve bunun takibini de bizzat kendisi tebdil-i kıyafet ile yapmıştır. Milletimize ve gençliğimize her zaman çalışmayı, okumayı teşvik etmiş,  tabii kaynaklarımızı harekete geçirerek milletimizin hizmetine sunulmasını planlamıştır. O, halkın gönlüne girmiş Dördüncü Murat olarak da anılmıştır.  Şehrimizin yerli ve milli kalkınmasını savunmuş ve bu uğurda mücadele vermiştir.

Vefatı'nın 17. Yıldönümünde Vali Recep Yazıcıoğlunu rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onu unutmadık unutturmayacağız. Milletine hizmetkar olan bir devlet adamı asla unutulamaz. Bizler onu Gençliğimize her zaman örnek rol model olarak anlatacağız.

banner1640
Yorumlar (0)