Yusuf Garip'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yayımladı.

GÜNCEL 07.03.2020, 10:03
Yusuf Garip'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

Kadınların Türk kültüründe her zaman saygı duyulan vazgeçilmez önemli bir yeri olduğunu belirten Garip, siyasetten iş dünyasına ve sosyal yaşama kadar her alanda Türk kadınının etkin rol aldığını, muasır medeniyetler seviyesine kadınların verdiği güçle emin adımlarla ilerlendiğini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Gün dolayısıyla açıklama yayımlayan Garip, Türk kültüründe kadının her zaman saygı duyulan ve baş tacı bir yeri olduğuna dikkat çekerek, "Bizim kültürümüzde yüzyıllardır kadının değeri yüksektir. Türk boylarında hakan sefere çıktığında onun yerine boyların yönetimini kadınlar devralmıştır. Evde annelik görevi yapan kadınlarımız iş ve sosyal yaşamda da başarılarıyla göz doldurmaktadırlar. Ülkemizde siyasi hayatta da kadının üstlendiği rol her geçen gün artmaktadır. Türk kadınları geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde kutsal bir görev olan annelik görevini de yerine getirmektedir. Kadın toplumumuzun ana unsurudur. Kültürümüzün taşıyıcısı kadınlarımıza sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde değil, tüm günlerde hak ettiği saygıyı göstermeliyiz. Kadın elinin değmediği bir alan kesinlikle eksik kalmaya mahkumdur. Kadınlarımızın her alanda verdiği destekle vatanımızın muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu vesileyle başta analarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)