Yusuf Garip, Gençlik Ve Spor Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip, Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak, tüm yurdu milli mücadelenin 100. yılının coşkusunun sardığını söyledi.

Yusuf Garip, Gençlik Ve Spor Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

HABERDENİZLİ.COM

Ulu Önder Atatürk’ün vatanı, Cumhuriyeti gençlere emanet etiğini hatırlatan Yusuf Garip, “Geleceğimiz, teminatımız gençlerimiz; vatanımızın, cumhuriyetin bekçileri olarak bizlere güven vermektedirler” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları söyledi, “19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 100’ncü yıl coşkusu tüm yurda yayılmış durumda. 7 düvelin üzerimize gelerek vatanımızı, kanımızla suladığımız Anadolumuzu kuşattığı o süreçte, 19 Mayıs günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun'da özgürlük meşalesi yakılmıştır. Kahraman milletimizin tek yürek olarak giriştiği Milli Mücadele sonucunda zaferle taçlanmıştır. 19 Mayıs, Türk ulusunun bağımsızlığına sahip çıktığının kanıtıdır. Atatürk’ün Türk Gençliğine olan güvenini kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiştir. Türk Gençliği, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize, istikbalimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Bu vesileyle Türk Milletinin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER