Yücel Güngör, “İstiklal Marşı, Bağımsızlığımızın Sembolüdür”

AK Parti il Başkanı, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımız, bağımsızlığı için uzun yıllar büyük savaşlar vermek zorunda kalan milletimizin bir haykırışıdır” dedi. 

GÜNCEL 11.03.2022, 11:21
Yücel Güngör, “İstiklal Marşı, Bağımsızlığımızın Sembolüdür”

Yücel Güngör, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de İstiklal Marşı’nın ‘milli marş’ olarak kabulünün yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti il Başkanı Yücel Güngör, İstiklal Marşı'nın, Türk milletinin milli birliği, beraberliği ve bağımsızlığının sembolü olduğunu belirtti.
Güngör, açıklamasında şunları söyledi: “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımızı kaleme alırken milletimizin cesaretini ve maneviyatını eşsiz bir şekilde mısralara dökmüştür. Mehmet Akif Ersoy sadece bir şair değil, aynı zamanda kendini İstiklal Mücadelesine adamış örnek bir vatanseverdir.
Ak Parti olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli değerlerimize sahip çıkacak, ortak sesimiz olan İstiklal Marşımızı ve bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet muhafaza edecek gençler yetiştirmek hedefiyle, bilim yolunda yürümeye devam edeceğiz.
İstiklal Marşımızın kabulünün 101’inci yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bağımsızlığımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”  diye konuştu.
 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
21
parçalı bulutlu