YOLLARI KANA BULAMAYALIM

Denizli Şoförler Odası Başkanı Köksal Semerci, Kurban Bayramı tatili yaklaşırken yaşanabilecek trafik kazaları konusunda sürücüleri uyardı. Semerci, uzun bayram tatilinde sürücüleri yola trafiğin az olduğu saatlerde çıkması ve yorgun ve uykusuz araç kullanmamalarını istedi.

GÜNCEL 02.10.2014, 10:27 02.10.2014, 10:31
YOLLARI KANA BULAMAYALIM
Denizli Şoförler Odası Başkanı Köksal Semerci, bayramlarda  trafik yoğunluğu ve dikkatsizlik nedeniyle kazalarında arttığını dile getirdi.  Semerci, “Bayramda milyonlarca  vatandaşımız yollara düşecektir. Sürücülerimiz yola trafiğin az olduğu saatlerde çıkmaya çalışsın. Asla yorgun ve uykusuz olarak yola çıkmayalım. Çünkü bayramlarda artan trafik kazaları herkesi derinden üzüyor. Bu acı bilançoya rağmen trafik kurallarına uyma konusunda yeterli hassasiyet gösterilmiyor. Yine geçen yıl toplu taşıma araçları ile seyahatlerde ise hiç kaza meydana gelmedi. Kazalarda yaşanan yaralanma ve ölümleri ancak trafik kurallarına uyarak ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek durdurabilir ve azaltabiliriz” dedi.

“AMAN DİKKAT”
En iyi sürücünün hız yapan değil, kaza yapmayan sürücü olduğunu belirten Semerci,  “Kendi canınız kadar diğer insanların canları da size emanet edilmektedir. En iyi sürücü hız yapan değil, kaza yapmayan sürücüdür. İyi sürücü yol verir, yol gösterir. Hatalı sollama yapmaz. Kuralları ihlal etmez. Kaybedilen canların yanında milyarlarca liralık da zarar meydana geliyor.  Kişisel sorumlulukların bilincine varıp kurallara uymada göstereceğimiz başarı, sorunun önemli bir kısmının ortadan kalkması için tek başına yeterlidir" şeklinde konuştu. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)