Yolda bulduğu su faturasının borcunu ödedi

Denizli'de bir etiket firmasında çalışan Ramazan Özlen, yolda yürürken su faturası ile beraberinde 50 lira buldu. Su faturasının borcunu ödeyen Özlen, sosyal medyadan duyurarak faturanın sahibine de ulaştı.

Yolda bulduğu su faturasının borcunu ödedi

DENİZLİ (AA)- Sebahatdin Zeyrek

Denizlili Ramazan Özlen, yolda yürürken bulduğu su faturasını internetten ödedi.

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir etiket firmasında çalışan Özlen, Pamukkale ilçesi Kayıhan Mahallesi'nde yolda yürüdüğü sırada düşürülmüş su faturası ile 50 lira buldu.

Etrafını kontrol eden Özlen, kimseyi görmeyince faturayı ve parayı alarak iş yerine gitti. 
İnternetten su faturasının borcunu sorgulatan Özlen, 48 lira 70 kuruşluk borcu bulduğu 50 liradan ödedi. Özlen, su faturası ile 50 lirasını düşüren kişiyi bulmak için sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Özlen, ödediği faturanın fotoğrafını çekerek "Bu kimin ise borcu ödendi. Kalan 1,30 lira artan parayı istediği zaman benden alabilir." şeklinde paylaşımda bulundu.

Sahibinin faturayı almasını bekliyor

Özlen, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolda bulduğu para ve faturanın sahibini aradığını, bulamayınca da iş yerine döndüğünü anlatarak şöyle konuştu:

"Sabah iş yerime gitmek için sokakta yürüyordum. Yolda su faturası ve parayı gördüm. Sadece su faturasını görsem almayabilirdim. Ancak yanında para olduğunu gördüm ve ihtiyaç sahibine lazım olabilir düşüncesiyle parayı alarak iş yerime gittim. Sonra internet yoluyla borcu ödedim. Paranın üstü de kaldı. Sosyal medyadan sahibine ulaştım. Para üstünü gelip istediği zaman alabilir."

Faturanın sahibine sosyal medyadan ulaştığını ifade eden özlen, fatura ve paranın üstünü almasını beklediğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Özlen'e örnek davranışı nedeniyle çalıştığı firma tarafından takdir belgesi verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avşarlı
Avşarlı - 1 yıl Önce

Reklam kokan hareketler. İnternetten ödemiş bozuk paraları nasıl elinde tutuyor.faturada isim adres yazıyor. Sosyal medyada aranmaz binilir dolmuşa gidilir adrese fiş fatura teslim edilir Eğer istenirse.

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

ve bunun reklamını yaptı. Bravooooooooooooooooooooooooooooo

İbrahim
İbrahim - 1 yıl Önce

Bravo o elli değilde bin Euro olsa ne yapardı acaba

Oguz
Oguz - 1 yıl Önce

Brovo sana ne kendi ağzıyla söylüyor sadece faturayı görsem almadım güzel yorumlamissin

SIRADAKİ HABER