Yök, Paü Rektörü Hüseyin Bağ'ın Görevine Son Verdi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK) hakkında soruşturma açılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın görevine son verildi.

GÜNCEL 24.09.2020, 18:17 24.09.2020, 18:24
Yök, Paü Rektörü Hüseyin Bağ'ın Görevine Son Verdi
banner1551

YÖK'ten yapılan açıklamada, 7 Ağustos 2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Bağ ile ilgili soruşturmanın tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, bugün gerçekleştirilen "Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı"nda Prof. Dr. Bağ'ın verilen disiplin cezası nedeniyle kanunen rektörlük görevinin sonlandığı belirtildi.

YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünce 7 Temmuz 2020'de öğretim görevlisi kadrosu için çıkılan ilanda, şartların kişiye özel belirlenerek Rektör Prof. Dr. Bağ'ın eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle rektör hakkında soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (3)
Hak,hukuk savunani 3 hafta önce
Bu rektorun daha onceden gorevden atilmasi gerekiyordu.Bu olay sosyal medyaya dusmeseydi hic bir sey yapilmazdi.YÖK halktan utandigindan gorevden aldi.
Vatandaş20 1 ay önce
Pes yahu makam sevdası uğruna değer miydi? Bak gitti koltuk
Abdullah 1 ay önce
Tüm akademik kariyeri sıfırlanmalı ve rektör olduğu dönem de yaptığı tüm ihaleler,harcamalar,atamalar soruşturulup,incelenmeli...
22°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi