Yaren Şairler Şöleni Kasımda Yapılacak

banner1386

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Şairleri, yeni sezon çalışmalarına başladı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, bu yıl ikincisi düzenlenecek Yaren Şairler Şöleni’nin kasım ayında yapılacağını söyledi.

GÜNCEL 14.10.2016, 11:23
Yaren Şairler Şöleni Kasımda Yapılacak
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi çatısı altında 3 yıldır hizmet veren Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı. Tarihi Nüzhet Sürücü Evinde düzenlenen toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu ve şairler katıldı. Kent Şairleri Topluluğunun Denizli'de başarılı çalışmalar yaptığını kaydeden Değirmenci, "İnsanların manevi duyguları da tatması gerekiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz kültür ve sanat alanında hizmet üreterek, sanatçılara destek vermektir. İnsanımızın bu anlamda ihtiyaçlarına cevap vererek kentimizin kültür ve sanatla bir arada olmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
 
Yaren Şairler Şöleni kasımda
 
Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Konservatuarımız, gençlik merkezimiz, kurslarımız ve bilgi evlerimizle bu faaliyetleri kurumsal bir yapıya dönüştürdük. Nüzhet Sürücü Evimizin bu salonunu da şairlerimizin hizmetine tahsis ettik. Şiirin sanatın en zor alanlarından birisi olduğunu biliyoruz. Biz bu konuda emek harcayan şairlerimizi de seviyor, saygı duyuyor ve her zaman destekliyoruz. Buradan şiir severlere kasım ayında Yaren Şairler Şöleni’nin ikincisini yapacağımızın müjdesini vermek isterim.”
 
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)