Yanan Tekstil Fabrikası'nda 250 Kişi İşsiz Kaldı

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'nde üretim ve satış yapılan 3 katlı tekstil fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

GÜNCEL 27.04.2019, 10:47 27.04.2019, 11:16
Yanan Tekstil Fabrikası'nda 250 Kişi İşsiz Kaldı

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki tekstil fabrikasında yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, Denizli'nin Pamukkale İlçesi Korucuk Mahallesi'nde Pamukkale yolu üzerinde bulunan tekstil fabrikasında saat 03.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Üretim ve satış yapılan üç katlı fabrikadaki alevlere Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli 130 kişilik ekip ve 47 araçla müdahale ediliyor.

ÇALIŞANLAR SEFERBER OLDU

Denizli-Pamukkale yolu üzerinde bulunan ve turistler için de satış mağazasının bulunduğu tesise gelen çalışanlar, depodaki malzemeleri yangından kurtarmak için seferber oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesine ait iş makinelerinin de kullanıldığı çalışmalarda tankerlerle su takviyesi yapıldı.

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Yangın nedeniyle kara yolunun Pamukkale istikameti ulaşıma kapatıldı.

İŞÇİLER FENALIK GEÇİRDİ

Fenalık geçiren fabrika işçilerine 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edildi. 250 kişinin istihdam edildiği öğrenilen fabrikanın yanışını çalışanlar gözyaşları içinde izledi.

Çalışanlardan Rıdvan Demir, ekmek kapıları yandığı için çok üzüldüğünü belirterek, "Geceden beri içeriden kurtarabildiğimiz ürünleri kurtarmaya çalıştık. Burası yüzlerce kişinin ekmek yediği bir yerdi. Çok üzgünüz, söylenecek bir şey yok." diye konuştu.

İçinde tekstil ürünleri ile kimyasal maddelerin bulunduğu fabrikadaki yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar (0)