banner1348

Yanan alana 100 bin fidan dikilecek

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesi’nde geçtiğimiz ay çıkan orman yangınında yanan 69 hektarlık alan Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmayla yeniden ağaçlandırılıyor.

Yanan alana 100 bin fidan dikilecek

HABERDENİZLİ.COM

Bölgede incelemelerde bulunan Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, yanan alana Eylül-Ekim ayı içerisinde 100 bin fidan dikileceğini belirtti.

Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesi’nde geçtiğimiz ay ormanlık alanda çıkan yangında toplam 69 hektarlık alan yanarak kül olmuştu. Yaşanan bu gelişmenin ardından Denizli Orman Bölge Müdürlüğü yanan alanın yeniden ağaçlandırılması için çalışma başlattı. Bölgenin temizlenerek yeniden ağaçlandırılacağı ve 100 fidanın toprakla buluşturulacağı açıklandı.

Bölgenin yeniden yeşilleneceğini belirten Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, “Bölgede çıkan yangınla birlikte 69 hektarlık alan yanarak kullanılmaz hale gelmişti. Ekiplerimiz hızla müdahale ederek yangını kontrol adlına almış ama rüzgarın etkisi ile alevlerinin önüne geçmek güç olmuştu. Bu alanın yeniden ağaçlandırılması için çalışmalarımıza başladık. Şuanda bölgede temizleme çalışmaları yapılmakta. Eylül-Ekim gibi 100 bin fidanı bu bölgede toprakla buluşturacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER