banner1029

Valilikte Protokol Girişinde Engelli Yolu Yok, Engelli Vekil Elle Taşındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi Denizli'de adeta tek gündem olurken, kameralara yansıyan ilginç anlar dikkat çekti. Engelli milletvekili Denizli Valiliği'nde engelli yolu olmayınca tekerlekli sandalyesi ile birlikte korumalar tarafından elle taşında.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli Valiliği ziyareti esnasında karşılamak için hazır bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun'un tekerlekli sandalyesi, valiliğin protokol girişinde engelli yolunun olmaması sebebiyle Cumhurbaşkanının korumaları tarafından taşındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Denizli Genişletilmiş İl Danışma Meclis toplantısı öncesi valiliği ziyaret etti. Vali Hasan Karahan, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ve il müdürleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karışlamak için valiliğin protokol girişinde hazır bulundu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı otobüsünden indikten sonra kendisini karşılayanlarla tokalaştı, daha sonra kapı girişinde bariyerlerin arkasında vatandaşları selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gelen AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun'un tekerlekli sandalyesi, valiliğin protokol girişinde engelli merdiveninin olmaması nedeniyle Cumhurbaşkanının korumaları tarafından taşındı.

Karşılama öncesi Denizlili hayırsever Orhan Abalıoğlu da, Cumhurbaşkanı ile görüşme için valilik binasına alındı. Yürümekte zorluk çeken ve tekerlekli sandalye kullanan Abalıoğlu'nun sandalyesi de torunu ve Cumhurbaşkanı karşılama ekibinden bir kişinin yardımıyla merdivenlerden çıkartıldı. Abalıoğlu’nun arabası ise şoförü tarafından merdivenlerden taşınarak içeri alındı.

engelli bursa milletvekili denizli valiliği girişi

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204