Validen düğün magandalarına sert tepki

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak düğünlerde kontrolsüz bir şekilde ateş edenleri sert bir dille uyardı. Bundan sonra düğünlerde tek el ateş edildiğinde oraya emniyet güçlerinin geleceğini söyleyen Altıparmak, “ateş edilen silah teslim edilmezse düğün sahibi, davulcu ve zurnacı gözaltına alınacak.” dedi.

Validen düğün magandalarına sert tepki

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valiliğinde düzenlen halk gününde vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Ahmet Altıparmak, Merkezefendi’nin Başkarcı Mahallesinden bir vatandaşın sorununu dinlediği sırada silah kullananları uyardı. Başkarcı mahallesinde özellikle hafta sonları yoğun bir şekilde silah atıldığı yönünde duyumlar aldığını söyleyen Vali Altıparmak, Jandarma ve Emniyet’ten bölgede bu konuda uygulama yapmasını istedi. Başkarcı Mahallesi’nden gelen vatandaşlara “bir gün bende silahımı alıp geleceğim” diyen Altıparmak, esprili bir dille silah atanlara tepkisini dile getirdi. 

Düğünlerde atılan maganda kurşunlarına da sert tepki gösteren Altıparmak, “Düğünlerde tek bir silah atılması halinde hemen emniyet ve jandarma oraya gidecek. Emniyet geldiği zaman silahı ve atan kişi teslim edilecek. Silah ve atan kişi teslim edilmezse davulcu, zurnacı ve düğün sahibi emniyet güçleri tarafından alınacak.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
huseyin yitikol
huseyin yitikol - 2 yıl Önce

cok iyi dogru dügünlerde silah atilmasina sonuna kadar karsiyin ama
dugunde olan okadar kisiyi sahsen tanimiyon orda bulunan birisi silahini atiyor ve gidiyor dugun sahibi nerden bulacak

Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

Çok saçma davulcunun zurnacinin alınması. Sanki silah atmaya müzisyen teşvik ediyor

SIRADAKİ HABER
banner1243