banner1348

Vali talimat verdi, tedbirleri artırın

Marmaris'te yaşanan 24 kişinin hayatını kaybettiği kazanın yanında dün Acıpayam'de duadan dönen traktörde bulunan 14 kişinin yaralanması haberlerinin ardından Denizli Valisi Ahmet Altıparmak bir açıklama yaptı.

Vali talimat verdi, tedbirleri artırın

Havaların ısınması Denizli'ye gelen mevsimlik tarım işçilerinde de artış başladı. Gerek Denizli merkezinde gerekse ilçelerde sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu da tarım işçilerinin çalışma alanlarına sevk edilmesi ile arttı. Vali Dr. Ahmet Altıparmak, artan trafik yoğunluğu ile birlikte meydana gelen trafik kazalarının önüne geçilebilmesi için emniyet ve jandarma'ya önlemlerin arttırılması ve gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdi. 

Bu konuda Kaymakamları da uyaran Vali Altıparmak, "Mevsimlik tarım işlerinin de artmasıyla beraber ilimizde ölümlü, yaralamalı trafik kazalarında belirgin bir artış yaşanmaktadır. İl ve ilçelerdeki tüm ekiplerin amirleri gözetiminde özellikle transfer saatlerini dikkate alarak denetimleri yoğunlaştırarak gerekli önlemleri almaları yönünde tedbirlerimizi arttıracağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER