Vali Recep Yazıcıoğlu Unutulmadı

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanıtma Başkanlığı, Valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun Vefatının Sene-i Devriyesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Recep Yazıcıoğlu Unutulmadı

HABERDENİZLİ.COM

Mesajda,  Vatandaşın derdiyle dertlenen, her zaman halkıyla iç içe, milletine hizmetkar örnek bir Valiydi Recep Yazıcıoğlu. Denizli’de bir çok esnafımızın ve halkımızın evinde onun fotoğrafını görebilirsiniz.

Çünkü o milletin gönlünde taht kurmuştu.  Türkiye’nin en genç Valisi olarak göreve başlayan Recep Yazıcıoğlu, devletin malını kullanmaktan imtina ederdi.  Görevde olduğu dönemde  okey oyununu kahvelerden, içkiyi de olur olmaz yerlerden yasaklamış ve bunun takibini de bizzat kendisi tebdil-i kıyafet ile yapmıştır. Milletimize ve gençliğimize her zaman çalışmayı, okumayı teşvik etmiş,  tabii kaynaklarımızı harekete geçirerek milletimizin hizmetine sunulmasını planlamıştır. O, halkın gönlüne girmiş Dördüncü Murat olarak da anılmıştır.  Şehrimizin yerli ve milli kalkınmasını savunmuş ve bu uğurda mücadele vermiştir.

Vefatı’nın 14. Yıldönümünde Vali Recep Yazıcıoğlunu  rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onu unutmadık unutturmayacağız. Milletine hizmetkar olan bir devlet adamı asla unutulamaz. Bizler onu Gençliğimize her zaman örnek rol model olarak anlatacağız. Bu konuda,  Anadolu Gençlik Derneğimizin Yayın organı olan Genç İstikbal Dergimizin bu ayki sayısında da merhum Valimize yer vererek, dergimizi Denizli esnafımızla ve halkımızla buluşturduk.  İfadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243