banner1348

Vali Karahan, Şehit Yakınları ve Gazileri Onuruna İftar Yemeği Verdi

Denizli Valisi Hasan Karahan; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla, Şehit Yakınları ve Gaziler onuruna iftar yemeği verdi.

Vali Karahan, Şehit Yakınları ve Gazileri Onuruna İftar Yemeği Verdi

Kayalar Düğün Salonunda düzenlenen iftar yemeğine; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Daire Müdürleri ile Şehitlerin aileleri ve Gaziler katıldı.

Salona girişte Şehit Yakınları ve Gazilerle selamlaşan ve onlarla yakından ilgilenen Vali Karahan, iftarın açılmasından sonra yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli Şehit ve Gazi yakınlarımız hepinizi hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Ramazan ayının artık ikinci yarısını girdiğimiz şu günde sizlerle olmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin gözlerindeki metaneti, tavırlarınızdaki vakarı gördükçe gerçekten milletimize olan inancımız, Allah’ımıza olan imanımız kadar güçleniyor. Şehitlerimiz rahat uyusun. Vatanımızın onların kanlarıyla, canlarıyla yükseldiğine inanıyoruz. Milletimiz onların emanetini zahir etmeyecek. Dökülen her damla kanın hakkını verecekler. Allah’ın izniyle kanları yerde kalmayacaktır. Bizler nasıl Allah’a inanıyorsak, Türkiye Cumhuriyetinin de ilelebet payidar kalacağını da o kadar inanıyoruz. Sizlerin gözlerindeki kararlılık ve o vakar gerçekten bizleri mutlu ediyor. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Gazilerimize afiyet diliyoruz. Şehit yakınlarımızın ve Gazilerimizin bundan sonraki hayatlarında Allah’ım başka acı göstermeden sağlık afiyet içinde yaşamalarını diliyoruz. Denizli’miz huzur ve emniyet şehri. Denizli’mizin bu huzur ve güveninin ilelebet devam etmesini, daha yaşanılır daha güzel bir şehir olması için elimizden geleni yaptığımızı ve yapacağımızı bilmenizi istiyoruz. Memleketimiz inşallah daha güzel günler görecek, inşallah huzurumuz sükûtumuz bozulmayacak diyerek hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hepinize afiyet olsun ” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise konuşmasında; “Şehitlerimiz anaları, sevdikleri, eşleri, babaları tarafından inanarak dualarla vatana kurban olsun diye gönderilip ki o kahramanlar o hainler karşısında sıra dağlar gibi durarak şehadeti bu vatan, millet, bayrak, devlet uğruna göze alarak canlarını feda ettiler. Mekânları cennet olsun inşallah. Rabbim onları sevdikleriyle anaları, babaları ve eşleri ile yavrularıyla kardeşleriyle cennetin en güzel köşesinde buluştursun inşallah. Rabbim Şehitlerimiz için diyor ki; ‘Siz onlara ölüler demeyiniz onlar ölü değildir. Bilakis diridirler ama siz göremezsiniz onlar aramızdadırlar.’ Gazilerimiz şehadeti göze alanlardır. Şehadet bir nasiptir. Gazilerimiz canlarını, vatan, bayrak, millet, namus ve din uğruna feda etmek için ortaya koymuş ama Rabbim nasip etmemiş, Onlara Gazilik nasip etmiş. O kahramanlarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Bu coğrafya, Anadolu bize vatan olarak bahşedilmiş ve Allah’ın izni ile de kıyamete kadar bu Aziz Milletin vatanı olacaktır. Al bayrağımız bu coğrafyada dalgalanacak, ezanlarımız asla ve asla dinmeyecektir. Milyonlarca şehit vermiş olan bu Aziz Millet tarih boyunca asla ve asla aman dememiştir. Asla diz çökmemiştir asla esir olmamıştır. Bu Aziz Milleti esir etmek isteyenlere bu Aziz Millete diz çöktürüp aman dedirtmek isteyenlere hodri meydan diyoruz. Biz bu cennet vatanı kanımızla suladık. Kanını getiren varsa buyursun gelsin. Ama maalesef düşman eski düşmanlar gibi yiğit düşmanlar değil artık. Hain düşmanlar, silahıyla karşımıza çıkıp bizimle çatışan, bizimle savaşan düşman değil. Artık düşman hain. Düşman sinsi. Düşman artık kendi elini değil maşalarını kullanıyor. Son 40-50 seneye bakacak olursak şöyle bütün terör örgütlerini bu Aziz Millete karşı kullanan düşman terör örgütlerinin yetmediği yerde kendi içimizdeki hainleri kullanmaya başlıyor” dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER